


22 marca dzieci oddziału zerowego i uczniowie klas I i III , odwiedzili Muzeum Cebularza, wysłuchali historii związanej z powstaniem tego regionalnego wypieku. Następnie poznali przepis i samodzielnie wykonali cebularze.
Kolejnym krokiem była wizyta w kinie - oglądaliśmy film pt. Mikołajek. Największym zainteresowniem cieszyła się ostatnia atrakcja - sala zabaw "Koziołek".
20 marca dzieci oddziału zerowego oraz uczniowie klas I i III uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Poleski Park Narodowy. Uczniowie wraz z Panem leśniczym szukali pierwszych oznak wiosny, odbył się też spacer na Durne Bagno, chętne osoby mogły weść na wieżę widokową.
Kolejnym krokiem naszego spaceru było zwiedzanie muzem Poleskie Sioło, gdzie mali odkrywcy mogli zobaczyć jak w dawnych czasach wyglądało życie na wsi.
Po intensywnym spacerze wszyscy chętnie zjedli kięłbaski pieczone na ognisko.
15 marca uczniowie klas IV-VIII mieli okazję zwiedzić Kaplicę pw. św. Trójcy i wybrane ekspozycje Muzeum Zamku Królewskiego w Lublinie.
Młodzież osobiście mogła sprawdzić, jak wygląda stół z odbitą słynną czarcią łapą, z bliska przyjrzeć się obrazowi „Unia lubelska” Jana Matejki czy też dowiedzieć się, co wiadomo na temat pradziejów naszego regionu. Zwiedzanie było obfitujące w nowe i ciekawe wiadomości dzięki pani Agacie Hrycaj – certyfikowanemu przewodnikowi Zamku Lubelskiego.
Następnym punktem programu był spektakl zatytułowany „Balladyna” na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego. Już po raz drugi społeczność naszej szkoły uczestniczyła w tego typu wydarzeniu organizowanym przez Krakowską Agencję Artystyczną w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego.
Na koniec był czas na wspólną zabawę w kręgielni Masters w CH Vivo.
Zapraszamy do udziału w wycieczce do Warszawy, zostało jeszcze 10 wolnych miejsc. Koszt wycieczki to 450 zł.
Geniboty czyli geniusze wśród robotów - są to uniwersalne roboty edukacyjne stworzone na miarę potrzeb XXI wieku. Dzięki Genibotom, możemy uczyć dzieci programowania w bardzo prosty sposób, jednocześnie zapewniając im świetną zabawę.
W naszej szkole Geniboty zostały wykorzystane podczas zajęć angielskiego, ucząc dzieci podstawowego słownictwa.
Fonoholizm to coraz popularniejsze zjawisko, polegające na nadużywaniu urządzeń elektronicznych (głównie telefonów) przez dzieci i młodzież.
Uczniowie dowiedzieli się czym jest fonoholizm i jak rozróżnić takie pojęcia jak uzależnienie, nałóg, nawyk– jakie są najważniejsze zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego wykorzystywania urządzeń mobilnych i jakie są objawy ich nadużywania– jak wprowadzić zasady higieny cyfrowej do codziennego życia, aby odpowiedzialnie korzystać z nowych technologii i uniknąć e-uzależnień oraz problemów wynikających z nieodpowiedniego korzystania z internetu i smartfona.
Gdy pogoda za oknem nie nastraja pozytywnie trzeba znaleźć sposób na poprawę humoru. W ramach akcji Tematycznych Piątków organizowanych przez Samorząd Uczniowski w ostatni piątek, 10 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Uśmiechu i Komplementów. Chcieliśmy tym samym przekonać siebie i innych, że człowiek radosny, to człowiek szczęśliwszy. Warto się śmiać częściej i zarażać śmiechem innych, bo śmiech to zdrowie. Naukowo potwierdzono bowiem, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Zapraszamy do uśmiechniętej galerii.
8 marca w naszej szkole to czas wyjątkowy. Są to dni szczególnej serdeczności i uśmiechu. Jak co roku, tak i w ubiegłą środę nasi uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Swoją obecnością zaszczyciły nas Zacne Panie Emerytki. Poniżej fotorelacja z uroczystości.
W naszej placówce realizowany jest projekt BAKCYL, którego celem jest „podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości”.
Uczniowie VIII klasy przez kilka tygodni uczestniczyli w zdalnych zajęciach, w czasie których zdobywali wiedzę na tematy związane z historią pieniądza, racjonalnym planowaniem budżetu, sposobami na oszczędzanie i inwestowanie. Ponadto, młodzież uczyła się tworzyć bezpieczne hasła do kont bankowych itp.
Dzieci spragnione wiedzy ekonomicznej zapraszamy do biblioteki szkolnej! Na zainteresowanych czekają Przygody przedsiębiorczego Dżeka oraz Ekonomia dla ciekawych, czyli co zeznał porwany profesor W.M. Orłowskiego.
Projekt BAKCYL jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”. Realizowany jest od 2013 r. we współpracy z instytucjami sektora bankowego, instytucjami publicznymi i samorządami terytorialnymi.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej i Przedszkola Publicznego w Wytycznie informuje że:
Zasady w postępowania z dokumentami:
Dokumenty można uzyskać w szkole – u Pań z oddziału przedszkolnego i przedszkola lub na stronie internetowej Szkoły ( www.spwytyczno.edupage.org). Po wypełnieniu kartę należy złożyć w sali oddziału przedszkolnego , przedszkola lub przesłać pocztą na adres Szkoła Podstawowa w Wytycznie , Wytyczno 143, 23, 22-234 Urszulin. Pobieranie jak i zdawanie dokumentów możliwe będzie w godzinach 8.30 – 14.00 od poniedziałku do piątku.
Powered by aSc EduPage